Verilen Hizmetler

1

Zihinsel Aktiviteler

Alzheimer hastası yaşlının düşünme, öğrenme, bilme ve yargılama gibi süreçlerinin bozulmasının ilerlemesini yavaşlatmak amacıyla düzenlenen aktivitelerdir. Kavram tanıma, lego aktivitesi, şekiller renkler, hafıza kartları, yanlışı bulma, durum çözüm, günlük işler vb.

2

Psiko-Motor Aktiviteler

Alzheimer hastası yaşlının ince ve kaba kas motor becerilerini korumak, koordinasyonu sağlamak vs. amaçlı yapılmaktadır. Boncuk dizme, kesme, boyama, yoğurma, yapıştırma vb.

3

Fiziksel Egzersizler

Alzheimer hastası yaşlının, bedensel işlevselliğini arttırmak amacıyla yapılan egzersizlerdir. Nefes egzersizleri, fiziksel egzersizler, oturarak denge egzersizleri, kapalı alan sporları vb.

4

Sosyokültürel Geziler

Alzheimer hastası yaşlıların sosyal hayata katılımını arttırmak, müze ve tarihi yerlere düzenlenecek olan gezilerle keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yapılacak aktivitelerdir.

5

Bahçe Uğraşları

Alzheimer hastası yaşlıların doğa ile iç içe olmasını ve rahatlamasını sağlarken aynı zamanda mekan değişiklikleri ile dinamizmlerini korumayı amaçlayan aktivitelerdir.

6

Paylaşım Saati Aktiviteleri

Hastaların sosyal iyilik hallerinin sağlanması ve tecrübelerin etkileşim yoluyla aktarılması sayesinde hafızayı diri tutacak günlük sohbetler, anı paylaşımları vb. aktivitelerdir.

7

Kuşaklararası İletişim Aktiviteleri

Alzheimer hastası yaşlılarımızla vakit geçirmek isteyen gönüllü ziyaretçilerimiz ile yapılacak olan paylaşım saati aktiviteleridir.

8

Kültür Sanat Aktiviteleri

Alzheimer hastası yaşlıların birlikte vakit geçirebilme ve yaşlılıkta yeni deneyimler kazanarak yaşamlarına değer katabilmeleri açısından düzenlenecek kültür ve sanat atölyesi. Çerçeve süsleme, mandala, kolye – bileklik yapımı, resim çizme, vb. faaliyetleri içerir.

9

Müzik-Ritim Aktiviteleri

Alzheimer hastası yaşlıların müzik-ritim çalışmaları ile keyifli vakit geçirmesini sağlarken ritim faaliyetleri ile motor becerilerini geliştirmesine destek sağlayacak aktivitelerdir.

10

Özel Gün Aktiviteleri

Alzheimer hastası yaşlılarla yılın önemli gün ve haftaları, doğum günleri, yıl dönümleri vb. aktivitelerdir.

Copyright ©2021 İzmit Belediyesi. Tüm Haklar Saklıdır.
İzmit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü