ALZHEİMER YAŞAM EVİ’NDE ANLAMLI SÖYLEŞİ

haber resmi

Tüm dünyada ve ülkemizde Alzheimer hastalığının olumsuz etkilerini azaltmak ve hastalığın erken dönemde tespit edilmesinin sağlanması amacıyla 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü olarak belirlenmiştir. Yaşlı nüfusun artması ile birlikte artış gösteren Alzheimer hastalığının önemine dikkat çekmek, hastalığın belirtileri, hastalığın evreleri hakkında bilinç oluşturmak ve farkındalığı arttırmak amacıyla İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü olarak Alzheimer Yaşam Evi’mizde söyleşi etkinliğimizi gerçekleştirdik.

haber resmi
haber resmi

Kocaeli Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Dr.Öğretim Üyesi Neslihan ALAGÖZ, İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkan Yardımcısı Doç.Dr. Taner ARTAN, ve Psikolog Kübra ŞIVGIN KARA’ nın konuşmacı olduğu ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Arş. Gör. Aylin ARICI, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Esin KARACAN, Dr. Öğr. Üyesi Hüsnünur ASLANTÜRK, Dr. Öğr. Üyesi Figen PASLI, Arş. Gör. Cihan ASLAN, Malta Mah. Muhtarı Bekir BOZ, Kuvayi Milliye İlkokulu Müdürü Mikayil BÜLBÜL’ün katılımlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte alzheimer hastalığı nedir, belirtileri nelerdir, tedavisi var mıdır, genetik faktörler, Alzheimer hastalarının ve yakınlarının aile ilişkileri, aile içi dinamikleri, bakım sorunları ve çözüm önerileri, Alzheimer hastalığının kabullenme süreci, hasta yakınlarının karşılaşabileceği güçlükler, hastalığın sosyal hayata etkileri ve başa çıkma süreçlerine ilişkin detaylı anlatımlar yapıldı. 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğin sonunda Alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve büyüklerimiz için güzel dileklerimizi sunmak amacıyla mor balonlar uçuruldu.

haber resmi
haber resmi

Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan ve engin deneyimlerini arz eden saygıdeğer hocalarımıza ve değerli katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunuyor. Programımızda belirttiğimiz gibi İzmit Belediyesi olarak “Onlar Unutur, Sen Unutma” anlayışıyla büyüklerimiz için her daim hizmetlerimize devam edeceğimizi bir kez daha dile getiriyoruz.

haber resmi
haber resmi

Copyright ©2021 İzmit Belediyesi. Tüm Haklar Saklıdır.
İzmit Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü